تبلیغات
مقالات آموزشی وراهكارهای مدیریتی - شهید مطهری معلم اسوه
" .علی (ع) فرموده است : عقل که غریزه ی اختصاصی انسان و از سرمایه های طبیعی بشر است با علم آموزی و تجربه اندوزی افزایش می یابد.منبع : غررالحکم ،ص67 "
مقالات آموزشی وراهكارهای مدیریتی

آیه قرآن پخش زنده حرم حدیث موضوعی آیه قرآن

 

 
شهید مطهری معلم اسوه
 

از بارزترین چهره های فرهنگ ساز و بدعت ستیز و اسلام آموز در عصر حاضر، «شهید مرتضی مطهری» است. آن که عمری در سنگر قلم و بیان و خطابه و تألیف روشنگری کرد، با الحاد و انحراف و التقاط مبارزه نمود. بزرگ مردی که حوزه های علمیه هنوز هم ناباورانه به شهادتش می نگرد. دانشگاه ها، هنوز هم چشم انتظار نشستن او بر کرسی تحقیق و تدریس اند. زمانه ی ما، همچنان تشنه ی شنیدن معارف اسلام ناب محمدی(ص) و فرهنگ اهل بیت و نکته های بدیع قرآنی از زبان شیوا و قلم گیرا و متین اوست. پیمودن راه معارف، «راهنما» می خواهد. به قول حافظ:

 

«طی این مرحله بی همرهی خضر مکن،

ظلمات است، بترس از خطر گمراهی»

 


 

و کدام راهنما بصیر تر از شهید مطهری؟ و کدام همراه، مطمئن تر از این معلم اسوه؟

همه ی عالمان دین و اندیشمندان مکتب، در اعتلای فرهنگ دینی نقشی و سهمی داشته اند. در این میان، نقش و سهم استاد مطهری بسی مهم و ماندگار و ستودنی است. آثار و تألیفات او، برای همه ی اقشار و در همه جای میهن اسلامی ما و حتی خارج از ایران، رهگشای فکری مشتاقان حقیقت است و برای سطوح مختلف در موضوعات گوناگون آثار ارزنده دارد. تنوع آثار، از ویژگی خدمات علمی و قلمی استاد شهید است. شهید مطهری، در عرصه ی اعتقادات و بینش، یک مجاهد سترگ بود. منافقان را رسوا می ساخت، مؤمنان را دلگرم می کرد، زنان را به حجاب و عفاف فرا می خواند، مردان و جوانان را به شعور و شرف دعوت می کرد. حسینیان را با عاشورا پیوندی عمیق می داد. دانشگاهیان را با حوزه و حوزه را با دانشجویان متصل و همراه می ساخت، درد آشنا و زمان شناس، تیزبین و و دلسوز، انسان ساز و باطل ستیز بود. جان بر سر عقیده نهاد و حمایت از حق را به قیمت جان به انجام رسانید. دانشمندی موضع دار و صبور و متین و با صلابت، که به دست کوردلان منحرف و نهروانیان این روزگار، در نخستین سال پیروزی انقلاب به شهادت رسید و«12 اردیبهشت 58» به رنگ سرخ درآمد و«روز معلم» نام گرفت.

شهادت جانگداز و موج آفرین شهید مطهری، چنان عظیم بود که امام نیز در سوگ او گریست و او را پاره ی تن خود نامید و کتاب های او را بی استثناء، آثاری سودمند معرفی کرد و جوانان ما را به خواندن آثارش تشویق کرد. شهید مطهری، به عنوان «معلم اسوه» و الگوی ایمان و اخلاق و جهاد علمی، و اخلاص عملی در دل تاریخ، جاودانه ماند. امید است که بینش و بصیرت و آگاهی بخشی های او در عرصه ی عقاید و معارف و اندیشه، همواره تابان و راهگشا بماند. ما در وجود او سیمای یک «معلم نمونه» و«روحانی الگو» و«مسلمان متعهد» را شاهدیم. او را اسوه ی جستجویی و حق گستری می شناسیم و یادش را چراغ شبستان دل مان قرار داده ایم.

 

منبع: ماهنامه ی پیام زن شماره ی 194
موضوعات مرتبط : مناسبات ،


ادامه مطلب
نوشته شده در تاریخ : شنبه 21 اردیبهشت 1392 | نویسنده : بشیری مدیریت وبلاگ | نظرات ()

 

شیوه مدیریت روابط انسانی مطلوب در مدرسه چگونه است؟


  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

ساعت فلش مذهبی اوقات شرعی

فال حافظ


استخاره آنلاین با قرآن کریم


 

.