تبلیغات
مقالات آموزشی وراهكارهای مدیریتی - کشف فرمول خوشبختی در ازدواج
" .علی (ع) فرموده است : عقل که غریزه ی اختصاصی انسان و از سرمایه های طبیعی بشر است با علم آموزی و تجربه اندوزی افزایش می یابد.منبع : غررالحکم ،ص67 "
مقالات آموزشی وراهكارهای مدیریتی

آیه قرآن پخش زنده حرم حدیث موضوعی آیه قرآن

 

 


کشف فرمول خوشبختی در ازدواج
اگر همسران به یکدیگر لبخند می‌زنند، نوازش می‌کنند، از یکدیگر طرفداری می‌کنند و با لحن آرام صحبت می‌کنند، این نشان زندگی خوب و سعادتمند است. آمریکایی‌ها با همکار آلمانی خود موافقند که در ازای هر حرف منفی و یا گوشزد و یا حتی ژست ناراحت کننده، باید حداقل ۵ کار مثبت انجام داد.
دانشمندان و روانشناسان بسیاری از کشورها در تلاشند که فرمول تشکیل خانواده موفق و سعادت خانوادگی را تنظیم کنند.
تاکنون سه فرمول لهستانی، آلمانی و آمریکایی ارایه شده است:

▪ لهستان: «بوگوسلاو پولوفسکی» تأکید می‌کند که برای ازدواج خوشبخت و بدون طلاق، تنها لازم است که مرد ۱.۰۹ برابر قدبلندتر از زن باشد. در تحقیقات انجام شده توسط این دکتر، ششصد زن در سنین نوزده تا پنجاه سال و همسران آنها شرکت داشتند. دانشمند لهستانی با اندازه‌گیری قد آنها به این نتیجه رسید که فرد به طور ناخودآگاه همسری با چنین مختصاتی برای خود برمی‌گزیند و چنین پیوندهایی خوشبختی می‌آورند.
▪ آلمان: فرمول آلمانی برای تشکیل خانواده موفق به شکل «یک به پنج» است؛ یعنی به ازای هر یک گوشزد به همسر، پنج بار باید از او تعریف کرد. دکتر «هانس ورنر بیرهوف» بر این باور است که تعریف از همسر، سبب تحکیم روابط شده و زندگی را رمانتیک ساخته و اجازه نمی‌دهد که شور و عشق فروکش کند. زندگی پر از رویدادهای غیر منتظره است که گاهی خوشایند نیستند، اما دقت در روابط و توجه به همسر و قدردانی از همه کارهای خوب هیچ گاه نباید از بین برود.
▪ آمریکا: فرمول آمریکایی‌ها با دقت ۹۴ درصد تعیین می‌کند که کدام زوج‌ها خوشبخت خواهند بود. دانشمندان آن سوی آب بر این باورند که مسأله اصلی در ازدواج، روابط عاطفی و توان حل درست و سازنده دعواهای خانوادگی است. برای این کار، کافی است که چند دقیقه دید که اختلافات چگونه حل می‌شوند. اگر در صحبت‌ها لحن خشمگین، تهدید و ناسزاگویی دیده شود، بدین معناست که این زوج نمی‌تواند زندگی خوشبختی داشته باشند و برعکس، اگر همسران به یکدیگر لبخند می‌زنند، نوازش می‌کنند، از یکدیگر طرفداری می‌کنند و با لحن آرام صحبت می‌کنند، این نشان زندگی خوب و سعادتمند است. آمریکایی‌ها با همکار آلمانی خود موافقند که در ازای هر سخن منفی و یا گوشزد و یا حتی ژست ناراحت کننده، باید دست کم پنج بار کار مثبت انجام داد.

منبع : موسسۀ روانشناختی کاریزما مشاورموضوعات مرتبط : مقالات ، آموزشی ،


ادامه مطلب
نوشته شده در تاریخ : جمعه 25 اردیبهشت 1394 | نویسنده : بشیری مدیریت وبلاگ | نظرات ()

 

شیوه مدیریت روابط انسانی مطلوب در مدرسه چگونه است؟


  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

ساعت فلش مذهبی اوقات شرعی

فال حافظ


استخاره آنلاین با قرآن کریم


 

.